شهریار قربانی

سقف درآمد برنامه نویسی چقدره

سقف درآمد برنامه نویسی چقدره

سقف درآمد برنامه نویسی چقدره

سقف درآمد برنامه نویسی چقدره


درآمد پزشک

با یک سوال شروع میکنم! آیا درآمد همه ی پزشک های ما یکسان میباشد؟ خب باید بهتون بگم قطعا نه. خب درآمدشون به چی بستگی داره؟ خب اینو خودتون هم میدونید که درآمد یک پزشک به تخصصی که داره بستگی داره و همینطور به سوادی که دارن، به نظر شما درآمد یک پزشک عمومی با پزشک متخصص یکسان هست؟.باید بگن خیر

درآمد برنامه نویس

درآمد برنامه نویس هاهم به همین شکل و همین صورت هست، و درآمدشون بستگی به ارتباط مستقیمی با میزان تخصصشون داره، همونطور پزشک عمومی و پزشک متخصص داریم. باید بگم که برنامه نویس عمومی و برنامه نویس متخصص هم داریم،و درآمد ها هم به این شکل محاسبه میشه.

یک مثال: بنده دوهمکار برنامه نویس دارم.یکی از همکارهام یک برنامه نویس تازه کار و تسلط به چند زبان محدود هست و درآمدش ماهی بین ۴ الی ۵ میلیون تومانه، و همکار دومی متخصص چندزبان تخصصی برنامه نویسی هست با سابقه بیشتر و درآمدش ماهیانه اش بین ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان هست!

بازه ی درآمد

درآمد یک برنامه نویس میتونه توی یک بازه ی ۰ تا مثبت (+) بی نهایت قرار بگیره و به نظر شما عالی نیست؟! و بستگی داره توی شرکت برنامه نویسی مشغول باشه یا فریلنسر باشه و یا خود اون برنامه نویس یک استارتاپ خودشو راه اندازی کرده باشه.

مثبت بینهایت؟

چند مثال از نمونه های ایرانیه خودمون میزنم تا تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید! اسنپ ،دیجی کالا ،آپارات ،بامیلو ،بازار ، دیوار

خب درآمد اینا چقدره؟ یا ارزش این شرکت های بزرگ ایرانی چقدره؟ در پایین پاسخ این سوال هارو میدیم.

اسنپ

درحال حاظر ارزش اسنپ حدود ۱۵۰۰ میلیارد میباشد، و حدود ۷ میلیون کاربر ، وحدود ۶۰۰ میلیون تومان سود روزانه دارد،و سود خالص سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان می باشد.

دیجی کالا

درحال حاظر ارزش دیجی کالا حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان میباشد،و بزرگترین فروشگاه آنلاین در ایران با ۲ هزارمیلیارد فروش سالانه و سودد خالص سالیانه ۱۲۰میلیارد تومان میباشد.

کافه بازار:

ارزش حدودا ۵۰۰ میلیارد تومان.

تپ سی:

ارزش حدودا ۴۰۰میلیارد تومان.

آپارات:

ارزش حدودا ۲۰۰ میلیارد تومان

کلام آخر

پس نتیجه میگیریم درآمد چندصدمیلیونی در برنامه نویسی چیزی غیرممکن و دور از ذهن نیست! و مثال هایی که زدم براتون همگی از زبان های برنامه نویسی ساخته و متولد شدن،ولی باید بدونید رسیدن به چنین درآمدی تلاشی بسیار زیاد و زیادی میخواهد. باتشکر از همراهی شما.

نویسنده: شهریار قربانی

اینستاگرام: شهریار قربانی

شهریار قربانی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *