HTML چیست؟ چرا باید html را یاد بگیریم؟

HTML چیست؟ چرا باید html را یاد بگیریم؟

دنیای تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است هم زمان با این موضوع و با گسترش اینترنت، وب سایت های اینترنتی نیز دچار توسعه و همه گیری توسط مردم شده است از این رو طراحی سایت و به دنبال آن طراحی اپلیکیشن نیز روز به روز در حال گسترده تر شدن و توسعه است.

 

html چیست؟

html چیست؟

HTML چیست؟ : عبارت HTML  (اچ تی ام ال) که مخفف Hyper Text Markup Language میباشد و به معنای زبان نشانه گذاری فوق متن است.HTML این امکان را به شما میدهد که ساختار اصلی یک صفحه اینترنتی را با استفاده از TAG (تگ) های مختلف طراحی کنید.به عنوان مثال در تصویر زیر یک نمای کلی از صفحه اینترنتی مشاهده میکنید که با تگ های مختلفHTML طراحی شده است.

میتوان تصریح کرد HTML زبان استاندارد طراحی صفحه هات وب میباشد.به عبارت دیگر HTML یک زبان نشانه گذاری و شاکله اصلی تمام سایت هایی است که در سرتاسر دنیا وجود دارد.لازم به ذکر است HTML یک زبان کاملا ساده و پیش نیاز ورود به دنیای برنامه نویسی میباشد.

 

Tag(تگ)چیست؟

 

شاید در حین کار با html با نام tag  یا تگ بر خورد داشته اید و این سوال برایتان مطرح شده که tag (تگ) چیست و چه کاربردی دارد؟در پاسخ به این سوال میتوان گفت در واقع این تگ ها هستند که به html  قدرت میدهند و هر کاری که html انجام میدهد به وسیله tag (تگ) ممکن میشود. تگ ها در HTML میتوانند لینک ها،‌ لیست ها،‌ پاراگراف ها، جداول، عکس و همه چیز را بسازند و شما با استفاده از تگ هاست که میتوانید صفحات وب خود را اسکلت بندی کنید.در تصویر زیر میتوانید تعدادی از tag (تگ)های مورد استفاده در html را مشاهده کنید.

 

رابطه html و css

رابطه html و css

در واقع html  و css در کنار هم میتوانند ظاهر و شاکله صفحات وب را بسازند.شما با استفاده از Html  میتوانید ساختار کلی صفحات وب را طراحی کنید و با استفاده از css میتوانید ظاهر وب سایت را طراحی کنید و به آن جذابیت های ظاهری دهید.به طور مثال شما در ساخت یک ساختمان ابتدا با مصالحی مانند میلگرد ، بتون و … ساختار یک ساختمان را بنا میکنید و سپس با استقاده از گچ،سنگ،رنگ و… ظاهر آن ساختمان را زیبا میکنید و به بیان دیگر به آن ساختمان جذابیت ظاهری میدهید رابطه html و css نیز به همین صورت میباشد.

اگر میخواهید بدانید CSS چیست؟ کلیک کنید.

 

آیا html یک زبان برنامه نویسی است؟

 

HTML هرگز نمیتواند شامل زبان های برنامه نویسی باشد . زیرا اصلا ویژگی های یک زبان برنامه نویسی، مثل متغیر ها، توابع، شرط ها، حلقه ها و… را ندارد. پس کاملا اشتباه است اگر HTML را یک زبان برنامه نویسی بدانیم. میتوانیم درباره‌ی HTML بگوییم که ابزاری است که با استفاده از تگ ها، میتواند صفحات وب را برای ما ساختاردهی کند.

 

Html5 چیست و چه تفاوتی با HTML  دارد؟

 

گفتنی است Html5 آخرین نسخه از Html است که طراحی انواع وب سایت را برای طراحان وب، بسیار شیوا تر و جذاب تر میکند و شامل ویژگی های جدید و جالب است اگر قصد دارید یک طراح وب حرفه ای باشید لازمه این امر استفاده از Html5 و تسلط بر آن میباشد.

 

طراحی وب سایت و اپلیکیشن در تیم شهریار قربانی 

 

تیم نرم افزاری شهریار قربانی یبا کادری مجرب اعم از زبده ترین برنامه نویسان و سئوکاران آماده خدمات رسانی  در حوزه طراحی انواع سایت و اپلیکیشن میباشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید